Strona główna   Ogłoszenia i intencje   Liturgia   Sakramenty   Grupy Parafialne   Poradnia rodzinna   Historia   Multimedia    Cmentarz    Kontakt

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2024

W związku z dużym zaineresowaniem wyjazdu na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej ks. prob. Tomasz Nowak organizuje osobną pielgrzymkę z Bojanowa w tym samym terminie. (Ferie zimowe). Trzeba przy zapisach wpłacić 1700 zł, by zarezerwować bilety lotnicze. Szczegóły na plakacie.

PROGRAM PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

w terminie 16-23.02.2024r.

DZIEŃ  I

Wyjazd z Bojanowa 15 lutego o godz. 22:00. Transfer na lotnisko. Odprawa i przelot do Tel Avivu (6:20-11:30).

Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu - miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza, Msza Św. w Sanktuarium Najświętszej Pani Karmelu. Ogrody bahaickie . Przejazd do Nazaretu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ II

Śniadanie. Msza Św. w Bazylice Zwiastowania NMP w Nazarecie. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Rejs statkiem     po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Następnie wizyta w Kafarnaum, przejazd na Górę Błogosławieństw. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie. Msza Św. na Górze Tabor. Przejazd do Jerycha Postój pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Jordan, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betanii (grób Łazarza, Sanktuarium „Przyjaciół Pana Jezusa": Łazarza, Marty i Marii).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ IV

Śniadanie. Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota Św. Hieronima, Grota Mleczna i Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem -  Kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ V

Śniadanie. Przejazd do Masady. Wjazd kolejką na wzgórze i zwiedzanie twierdzy Zelotów, która była ostatnim bastionem obrony przed Rzymianami w 73 roku. Odpoczynek nad Morzem Martwym. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VI

Śniadanie. Góra Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Góra Oliwna: Miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, Dominus Flevit, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII

Śniadanie. Kościół Św. Anny, droga krzyżowa ulicami starej Jerozolimy, Konwent Ecce Homo, Msza Św. w Bazylice Grobu Pańskiego. Czas wolny. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VIII

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Przelot do Kraju (12:20-15:30), transfer do Bojanowa i zakończenie pielgrzymki     w godzinach wieczornych.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena pielgrzymki:   1700 PLN + 650 USD

(cena w dolarach uzależniona jest od wielkości grupy: >45os. 650$, 40-44.os.690$, 35-39os. 740$, 30-34os. 780$, 20-29os. 830$

Cena zawiera: transfery na lotnisko, przelot samolotem 1 mały bagaż podręczny 40 x 20 x 25 cm, opłaty lotniskowe; komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki; noclegi w hotelach 3* (pokoje 2 osobowe); wyżywienie wypisane w programie; opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie: NNW i KL do wysokości  200 000 PLN.

Cena nie zawiera:dodatkowego bagażu kabinowego (55x40x23cm i 10 kg 270zł) bądź bagażu rejestrowanego (20 kg 390 zł), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu; biletów wstępu, lokalnych opłat i miejscowych przewodników na co przeznaczyć należy dodatkowo 110$, dopłaty do pokoju jednoosobowego (210 USD), napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.